СП «Інфоком». Підсумки 2008. Плани 2009.

СП «Інфоком». Підсумки 2008. Плани 2009

Загальний консолідований дохід компанії в 2008 році склав 163 248 тис. грн. (з ПДВ). Прибуток до оподаткування – 19 409 тис. грн.

Власна національна мультисервісна мережа передачі даних — «Інфоком» наразі складається з 853 вузлів пакетної комутації (248 — розташовані в обласних і 605 – в районних центрах України).У січні 2008 року мережа налічувала 750 вузлів пакетної комутації (188 — в обласних і 562 – в районних центрах України).
За підсумками 2008 року СП „Інфоком” виконано цілий ряд робіт в сфері надання телекомунікаційних послуг:

  • Проведена модернізація корпоративної мережі АКБ „Райффайзен Банк Аваль” з переходом на волоконно-оптичні лінії доступу для 25-ти обласних філій та підвищенням швидкості роботи в 490 відділеннях банку;
  • Реалізовано перший етап створення Єдиної цифрової телекомунікаційної мережі МВС України. Оснащено та об’єднано в відомчу корпоративну мережу 378 вузлів передачі даних;
  • Модернізовано корпоративну мережу Державного центру зайнятості України в 564 точках підключення;
  • Розширені корпоративні мережі банків Універсалбанк, Укргазбанк, ВАТ „ВТБ банк” та інш. Введено в дію додатково більше 300 нових точок підключення;

У 2008 році здійснена модернізація центрального міжнародного вузла MPLS мережі «Інфоком» в Києві, а також розвиток міжнародного вузла у Львові і регіональних вузлів мережі. В 2008 році відбулось розширення пропускної спроможності каналів від Києва до обласних центрів до 1Гбіт/с, а також на обласному рівні до 10-100 Мбіт/с.

На 2009 рік запланована модернізація:

  • транспортної мережі MPLS Інфокому за рахунок продовження вводу в експлуатацію нових каналів 10-100 Мбіт/с на напрямках до районних центрів;
  • обладнання основних вузлів, шляхом переходу на маршрутизатори і комутатори з пропускною спроможністю 10 Гбіт/с;
  • обладнання районних вузлів, з поступовим переходом на Ethernet як основний вид організації “останньої милі”;

У той же час, традиційні послуги, у тому числі на базі технології Frame Relay, будуть підтримуватися стільки, скільки це буде потрібно користувачам.

У 2009 році планується впровадити нову послугу, яка носить назву «управління і підтримка корпоративних мереж клієнтів» («managed services»), та дозволить користувачам перенести турботи по підтримці їх мереж на провайдера. Для цього в Центрі Управління Мережею буде організовано ряд систем моніторингу і управління.

У березні 2009 року СП «Інфоком» отримав національну ліцензію на використання технології WiMAX та планує розпочати освоєння отриманого діапазону по всій території України.

Також у 2009 році компанія має наміри активніше освоювати ринок системної інтеграції і планує приймати участь в проектуванні і налагодженні систем передачі даних, ІР-телефонії і відеонагляду.